Jakie zwierzątko wybrać na pierwsze zwierzę dla dziecka?

Wszystkie małe dzieci marzą o posiadaniu zwierzaka w  domu. Z reguły dzieci proszą o psa czy kota. Czy to jest dobry pomysł przy małych dzieciach? Rodzice w większości przypadku godzą się na małe zwierzaki, przy których jest mniej pracy, a one same są tanie w utrzymaniu.

Jakiego zwierzaka wybrać?

Zwierzak mały czy duży, tani czy drogi to i tak w dalszym stopniu zwierzak i należy się nim opiekować. Decydując się na zwierzaka należy te wszystkie kwestie wziąć pod uwagę w przeciwnym razie rezygnacji ze zwierzak nie będzie odwrotu.

Jakie małe zwierzaki, które dzieci mogą się nimi opiekować?

1. Świnka morska

To zwierzę większe od chomika, futrzak, który również wymaga opieki. Świnki żyją dość długo około 7 lat i nie potrzebują kontaktu z innymi świnkami. Pamiętaj jednak, że zanim weźmiesz pod dom świnkę morską, to zobacz czy nikt w domu nie ma alergii – na stronie www.medycznie.pl możesz zobaczyć objawy alergii na zwierzątka domowe.

2. Chomik

To zwierzątko bardzo popularne i często wybierane dla dzieci. Chomika są miniaturowej wielkości, futrzaki. Zanim zdecydujesz się na kupno zwierzaka musisz zwrócić uwagę, że to zwierzę nocne a dnie przesypia. W nocy hałasuje, gdzie używa wtedy z wszystkich zabawek, które ma w klatce taka jak kołowrotek. Chomiki należą również do gatunku samotników, które nie muszą w klatce być sparowane.

3. Królik

Te zwierzak są uznawane za idealne zwierzaki domowe dla dzieci. Są małe futrzaki, które lubią towarzystwo swoich właścicieli. Króliki można trzymać w klatce ale uwielbia hasać po trawie i należy je wypuszczać.

Pamiętajmy, że zwierzaki to nie zabawka i wybór odpowiedniego zwierzak wybierzemy dla dziecka musi być przemyślany i wybierać z grubej rury psa czy kota. Pies wymaga od nas zaangażowania i dopasowania życia z reguły do siebie. Jeśli nie mamy czasu na żywego pieska, nie decydujmy się na niego. Wybierając zwierzaka dla dziecka zdecydujemy na te, które są wypisane wyżej, opieka nad zwierzakiem nie jest wymagająca. Pamiętajmy również o tym, że nie powinniśmy dziecka obarczać opieką nad zwierzęciem, opieka powinna być wspólna.

yerba Poprzedni post Co Ci da picie yerba mate? Naprawdę wiele!
Następny post Najpopularniejsze gatunki dzikich zwierzętą w Polsce