Co Ci da picie yerba mate? Naprawdę wiele!

yerba

Jesteś tym, co jesz. W tym jednym zdaniu jest naprawdę wiele prawdy. Od tego co jemy, zależy nie tylko nasz wygląd, ale także zdrowie i samopoczucie. Dlatego warto zastanowić się, co możemy zmienić w naszej diecie, żeby zrobić coś dobrego dla nas samych. Jako jedną z takich zmian, my proponujemy yerba mate zamiast kawy.

Czym jest yerba mate?

Yerba mate to napój, który od kilku lat stał się niezwykle popularny na całym świecie. Pochodzi on z Ameryki Południowej, a dokładnie z młodych liści ostrokrzewu paragwajskiego. Tradycja picia naparu ze specjalnie przygotowanego suszu sięga kilka wieków wstecz. Już Indianie zauważyli bowiem wiele zalet picia yerba mate.

Zalety picia yerba mate

Dość powszechnie kojarzy się yerba mate z porządnym zastrzykiem energii. Napar z ostrokrzewu paragwajskiego zawiera bowiem więcej kofeiny niż czarna kawa. W związku z tym szybciej pobudza i to na dłużej niż filiżanka czarnego napoju. To pobudzenie wiąże się także z dwoma innymi zaletami yerba mate.

Po pierwsze yerba mate zawiera magnez, który jest potrzebny do prawidłowej pracy mięśni, a także wspomaga nasz układ nerwowy. Co to oznacza w praktyce? Napar z yerba mate nie wywołuje skurczy, spowodowanych brakiem magnezu jak czarna kawa. Dodatkowo oprócz kopa energii, wspomaga naszą koncentrację. Przez to często jest polecany studentom i osobom, które pracują umysłowo.

Po drugie yerba mate działa inaczej niż kawa. Kawa, czy też energetyki, wywołują skok energii, czyli chwilowy przypływ sił. Po takim skoku energia szybko spada, przez co znów czujemy się zmęczeni i brakuje nam energii. Yerba mate działa inaczej. Kofeina z ostrokrzewu paragwajskiego uwalnia się stopniowo, dodając nam energii dłużej. Nie powoduje również skoku ciśnienia. Dlatego yerba mate spokojnie mogą pić osoby z nadciśnieniem.

Yerba to również fantastyczny suplement diety. Nie tylko dostarcza wielu składników odżywczych, pomagających zregenerować ciało po treningu. Pijąc napar z tego suszu, dostarczamy organizmowi składników przyspieszających trawienie i działających moczopędnie. W związku z tym szybciej spalamy kalorie i oczyszczamy swój organizm z toksyn.

Możesz też zapoznać się z informacjami na temat melisy na zdrowieonline.pl.

Podsumowując, pijąc yerba mate, zapewniasz sobie więcej energii, lepszą koncentrację, oczyszczasz swój organizm i chudniesz. Dodatkowo bez efektów ubocznych w postaci drżenia mięśni i skoków ciśnienia. Czego chcieć więcej?

pieczarki Poprzedni post Pieczarki po burgundzku
Następny post Jakie zwierzątko wybrać na pierwsze zwierzę dla dziecka?