Zwierzę na prezent – czy to na pewno dobry pomysł?

Zwierzęta są obecne w domach wielu z nas. W ostatnim czasie popularne staje się kupowanie zwierząt w formie prezentu. W niektórych sytuacjach jest to dobry pomysł, ale nie zawsze tak jest. Wystarczy spojrzeć na schroniska dla zwierząt, które są przepełnione. Duża część tych zwierzaków została podarowana jako prezent, najczęściej dla dziecka. Miało to nauczyć dziecko odpowiedzialności. Jednak w większości przypadków to rodzice muszą później zajmować się takimi zwierzakami, a nie każdy chce to robić. Dlatego najczęściej zwierzęta są oddawane do schroniska.

Zwierzęta na prezent to w niektórych przypadkach dobry pomysł. Jednak musi to być przemyślana decyzja. Jeśli nasze dziecko od zawsze marzyło o psie i obiecywało, że będzie się nim zajmować najlepiej jak umie, to wtedy możemy kupić psa jako prezent np. na urodziny. Jednak musimy się liczyć z tym, że dziecko będzie chodzić do szkoły i my, jako rodzice będziemy musieli pomóc w opiece nad pieskiem. To samo dotyczy innych zwierząt.

Podsumowując zwierzę na prezent to dobry pomysł, jeśli wcześniej dokładnie przemyślimy tą decyzję. Nie warto kupować pochopnie np. psa tylko po to, żeby po kilku tygodniach czy miesiącach oddać go do schroniska.

Poprzedni post 10 ciekawostek o Alpakach
Następny post Serce na wagę złota