Dziś kot jest jednym z najbardziej lubianych zwierząt domowych. W przeszłości czczony był w Starożytnym Egipcie, a następnie uważany za przedstawiciela sił nadprzyrodzonych przez ludzi żyjących w Średniowieczu. Jedno jest pewne. Żadne inne zwierzę nie powodowało tak wielkiej pasji, czci i lęku na przestrzeni wieków. Krótki lub długowłosy, elegancki jak kot rodowodem lub wojowniczy jak zwykły dachowiec. Każdy jest wart uwagi. Koty zajmują coraz ważniejsze miejsce w naszych sercach, a w konsekwencji także w naszych domach. Jednak nawet, jeśli kot mieszka w pomieszczeniu, a na głaskanie przez właściciela reaguje przyjaznym mruczeniem, nadal pozostaje bardzo niezależnym zwierzęciem, które zasługuje na szczególną dietę. Koncern Versele Laga, producent karmy Bento Kronen dla kotów, doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Podział karm Bento Kronen dla kotów

Wśród produktów Bento Kronen możemy wyróżnić trzy rodzaje karm dla kotów. Są to Bento Kronen Premium Kitten, Bento Kronen Premium Adult oraz Bento Kronen Premium Light. Scharakteryzujmy pokrótce każdą z nich.

Bento Kronen Kitten to zbilansowana karma dla kociąt, ale również dla kotek ciężarnych i karmiących. Zapewnia prawidłowy rozwój kości, zębów oraz mięśni, poprzez dostarczenie wszelkich potrzebnych składników odżywczych. Dieta, w okresie wzrostu to jedna z kluczowych kwestii dotyczących pielęgnacji zwierząt. Karmy Bento Kronen Kitten zapewniają naszemu pupilowi bardzo dużą ilość białka i pozwalają uniknąć przykrych konsekwencji niedoborów składników odżywczych na tym, niezwykle ważnym, etapie kociego życia. 

Bento Kronen Adult to idealna karma dla dorosłych kotów. Jej główne zalety to odpowiednie zbilansowanie składników, łatwostrawność oraz smak, który przyciągnie nawet najbardziej wybredne koty. Kwasy tłuszczowe zawarte w Bento Kronen Adult poprawiają stan skóry i sierści naszych kotów. Z kolei tauryna oraz witamina A pozwala naszym ulubieńcom cieszyć się długo zdrowym wzrokiem. W składzie karmy znajdują się ekstrakty jukki. Dzięki temu kocie odchody nie pachną tak brzydko.

Bento Kronen Light to idealny wybór dla kotów starszych. Sprawdza się także w przypadku kotów mniej aktywnych oraz takich, które wykazują tendencję do tycia. Polecana jest szczególnie kotom kastrowanym i sterylizowanym. Niestety, nadwaga to częsty problem, z którym borykają się obecnie właściciele kotów. Odpowiedzią na te kłopoty jest karma mniej kaloryczna, która zawiera nietrawiony bezpośrednio błonnik.

Socialmedia

Warte uwagi

Nowotwór skóry u psa

Mastocytoma jest jednym z częściej występujących rodzajów nowotworów, pojawiających się na skórze psów. Pojawia się on wówczas, gdy komórki tuczne dzielą się w nieodpowiedni sposób...

Koci katar