Niektóre koty to prawdziwi koneserzy smacznego jedzenia. Potrafią się nim delektować i doceniają swoich właścicieli za łechtanie kocich kubków smakowych. To dla nich marka Bento Kronen wypuściła na rynek serię wyjątkowych pasztecików w różnych wersjach smakowych. Łączy je jedno, niezwykła dbałość o jakość używanych składników, zarówno mięsnych, jak i rybnych. Dostępne są następujące smaki: cielęcina i warzywa, kaczka i warzywa, kurczak i warzywa, pstrąg i łosoś, wątróbka i drób oraz wołowina i cielęcina. 

10 % białka

Białko zwierzęce w diecie kota zajmuje bardzo ważne miejsce. Producent karmy Bento Kronen dba o wysoką strawność protein w pasztecikach. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że niska strawność białek może prowadzić do poważnych zaburzeń w kociej diecie. Mimo, że kot przyjmuje duże ilości pokarmów mięsnych, nie jest w stanie wchłonąć wystarczającej ilości białka, jeżeli jest ono mało strawne. O strawności białek decyduje stopień przetworzenia mięsa. Dlatego w produktach Bento Kronen możemy znaleźć wyłącznie wysokiej jakości naturalne mięso. Białko zawarte w pasztecikach Bento Kronen jest podstawowym źródłem kociej energii. Dzięki niemu nasz pupil będzie nie tylko zdrowy, ale i aktywny.

4,5 % tłuszczu

Kwasy tłuszczowe także są niezbędne, aby organizm kota funkcjonował prawidłowo. Głównym źródłem tłuszczu w kociej diecie musi być tłuszcz występujący w mięsie. Tłuszcze zawarte w pasztecikach Bento Kronen utrzymują w dobrym stanie skórę kota i sprawiają, że jego sierść jest błyszcząca i miękka.

Witamina E

Paszteciki posiadają w swoim składzie wszelkie potrzebne składniki odżywcze, witaminy i minerały. Skupmy się jednak na witaminie E. Jej niedobór może, bowiem prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Brak witaminy E w diecie kota lub zbyt mała jej ilość powoduje uszkodzenia mięśni i narządów, zespół jelita nadwrażliwego, a w przypadku kocic problemy z układem rozrodczym. Odpowiednia zawartość witaminy E w pasztecikach Bento Kronen to dla kotów doskonałe źródło antyoksydantów. Warto jednak wspomnieć o jeszcze jednej zalecie witaminy E, która często dodawana jest do kocich karm. Zdecydowanie przedłuża ona trwałość produktu. 

Paszteciki Bento Kronen ze względu na swój skład oraz jakość są doskonałą mięsną przekąską dla naszych kotów. Ich walory smakowe i zapachowe przyciągają do misek nawet najbardziej wybredne koty. 

Socialmedia

Warte uwagi

Białaczka u kotów

Białaczka to schorzenie, które wywoływane jest przez wirusa białaczki kociej, inaczej nazywanego FeLV. Rozpowszechnia się on u kotów poprzez układ pokarmowy, głównie przez wydzieliny, jak...